A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Кошелівський ліцей
Житомирського району Житомирської області

Поради щодо запобіганню булінгу в дитячому колективі

Дата: 11.12.2022 11:13
Кількість переглядів: 36

 

 

Поради щодо запобіганню боулінгу в дитячому колективі

 

                                                                                       Булінг

👨Булінг – це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

 

Булінг, на жаль, є поширений явищем. Але знущання не обмежуються школою чи дитячими майданчиками, зі збільшенням кількості онлайн-ресурсів кібербулінг (знущання в інтернеті) є реальною проблемою для багатьох батьків та дітей.

 

✊ Знущання та залякування часто пов'язане з бажанням влади та контролю. Тому треба бути обережним у порадах, бо деякі з них можуть погіршити ситуацію.

 

✅ Такі поради, як «Дай здачі!» або «Не будь боягузом, вмій відстояти себе», можуть наразити на фізичну небезпеку дитини, а ігнорування образника «Просто ігноруй» чи недовіра до дитини «Не вигадуй казок» може зашкодити самооцінці та психологічному стану дитини.

 

Що робити:

1️⃣ Запевніть дитину, що ви не звинувачуєте її у тому, що відбувається, і вона може говорити відверто, важливо щоб вона не боялася вам розповідати про погрози або домагання, якщо це станеться.

 

2️⃣ Ситуації фізичного насилля потребують негайного втручання з боку батьків та візит до школи. Також повідомте в поліцію: якщо вашій дитині загрожують, використовуйте фото, відео. та знімки з екрана, як доказ та заявіть про переслідування у відповідні органи.

 

😥 Булінг — це форма насильства, де постраждати може будь-хто.

 

 

 

 

Булінг буває:

 

- Фізичний — нанесення тілесних ушкоджень;

- Економічний — навмисне пошкодження особистих речей, вимагання грошей, крадіжки;

- Психологічний — образи, погрози, непристойні жарти, ігнорування, шантаж, наклеп чи маніпуляції;

- Сексуальний — жарти сексуального характеру, принизливі жести та образливі чутки, знімання у роздягальнях, сексуальні погрози;

- Кібербулінг — це переслідування за допомогою електронних пристроїв, в тому числі мобільних телефонів та інтернету.

 

👉 Які причини булінгу:

Все залежить від мети, яку кривдник переслідує. Здебільшого булер так самостверджується в колективі. 

 

📱 Ще сьогодні подається багато негативної інформації по телевізору чи в інтернеті, агресивні комп’ютерні ігри теж можуть спонукати дитину до агресивної поведінки. 

 

👨‍👩‍👦 Також причиною подібної поведінки може бути насильство в сім’ї. Коли батьки змушують дитину робити те, чого вона не хоче. Навіть якщо дитина стала тільки свідком такого насильства, все одно надалі вона «переносить» цей негатив на інших.

 

Що робити:

1️⃣ Говоріть з дитиною, щоб вона не боялася вам розповідати про погрози або домагання, якщо це станеться.

2️⃣ Повідомте в поліцію: якщо вашій дитині загрожують, використовуйте знімки з екрану та відео як доказ та заявіть про переслідування у відповідні органи.

 

✅ Ми схильні думати, що образи менш небезпечні, ніж фізичні знущання. Але це не правда. Обзивання — один із найпідступніших та найболючіших видів знущань, з якими діти можуть зіткнутися.

 

 

Ось чому:

🗣️ Цькування може вплинути на те, як дитина бачить себе та стосунки з іншими.

🗣️ Це може спровокувати помсту та подібну поведінку у вашої дитини.

🗣️ Дитина може погано їсти, спати та вчитись.

🗣️ Це може стати травмою, з якою дитина піде у доросле життя.

 

❗ Найперше що треба – дати дитині підтримку та почуття захищеності.

Ситуації цькування потребують негайного втручання з боку батьків. Дуже важливо, щоб дитина не боялась розповісти, якщо її ображають.

 

Якщо дитина виявилася кривдником, треба провести бесіду та пояснити дитині, чому не можна робити боляче іншим дітям. Якщо це не допомагає, радимо звернутись до дитячого психолога.

 

Кібербулінг

 

Кібербулінг – це цькування в Інтернет-середовищі. Небезпека кібербулінгу полягає у анонімності, можливостях підмінити ідентичність та охоплювати велику аудиторію одночасно, також у здатності тероризувати та тримати у напрузі жертву.

 

👉 Що робити, якщо ваша дитина постраждала від кібербулінгу: 

 

❗ Зафіксувати всі дії кривдника, зробивши фото або скріншоти. 

 

❗ Зателефонувати на національну дитячу "гарячу" лінію (у будні: з 12.00 по 16.00 за номером 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних) та 116 111 (безкоштовно з мобільних). 

 

❗ Якщо кривдником є учень, потрібно звернутися із заявою про кібербулінг до керівника навчального закладу. 

 

❗ Якщо кібербулінг відбувається в соціальній мережі, треба звернутися зі скаргою до адміністратора сторінки або групи, з метою видалення інформації (якщо її поширюють). 

Також, треба звернутися безпосередньо до служби підтримки соціальної мережі (наприклад, у Facebook є вкладка "Довідка та підтримка") або натиснути кнопку "Поскаржитися".

 

❗ Та найголовніше, поясніть дитині, що вам можна розказати все, та якщо буде потрібна допомога – ви будете поряд. Важливо, щоб дитина не замовчувала проблеми. 

 

З повагою, психолог Олена КУЛІКОВСЬКА.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора