Положення про шкільну службу порозуміння
ПОЛОЖЕННЯ
про шкільну службу порозуміння
1. Загальні положення
1.1 Служба медіації є об'єднанням здобувачів освіти, педагогів та батьків,що діє в закладі освіти на основі добровольчих зусиль здобувачів освіти.
1.2 Служба медіації є виконавчим органом шкільного учнівського
самоврядування.
1.3 Служба медіації працює на підставі цього Положення.
1.4 Служба медіації підпорядковується керівнику закладу освіти.
1.5 Суб`єктами шкільної служби медіації є:
- координатори: ЗВР, практичний психолог,соціальний педагог закладу
освіти;
- медіатори: незалежна особа або незалежні особи, які залучаються сторонами в якості посередників у врегулюванні спору для сприяння у
виробленні сторонами рішення по суті спору.
1.6 Під процедурою медіації розуміється спосіб врегулювання спорів за
сприяння медіаторів на основі добровільної згоди сторін з метою досягнення
ними взаємоприйнятного рішення.
2. Мета служби шкільної медіації
Головна мета служби шкільної медіації полягає у формуванні сприятливого, гуманного і безпечного простору (середовища) для повноцінного розвитку та соціалізації дітей і підлітків, у тому числі при виникненні складних життєвих обставин, а саме:
2.1 поширення серед здобувачів освіти, педагогів та батьків цивілізованих форм вирішення конфліктів;
2.2 допомога у вирішенні конфліктних ситуацій на основі принципів
відновної медіації;
2.3 зниження кількості адміністративного реагування на правопорушення.
3. Завданнями діяльності служби шкільної медіації є:
3.1 проведення програм з примирення для учасників конфліктів в закладі освіти;
3.2 навчання здобувачів освіти цивілізованих методів врегулювання конфліктів і відповідальності;
3.3 інформування здобувачів освіти, батьків і педагогів про принципи і цінності відновної медіації;
4. Принципи діяльності шкільної служби медіації.
4.1 Принцип добровільності передбачає як добровільну участь вчителів та здобувачів освіти в організації роботи служби, так і обов'язкову згоду сторін, залучених в конфлікт, на участь в програмі з примирення.
4.2 Принцип конфіденційності, що передбачає зобов'язання служби медіації не розголошувати отримані в ході програми відомості. Виняток становить інформація у можливому завданні збитків для життя, здоров'я,
безпеки та питання, пов'язані з матеріальними виплатами.
4.3 Принцип нейтральності забороняє службі медіації приймати сторону одного з учасників конфлікту. Нейтральність припускає, що служба медіації є незалежним посередником, який допомагає сторонам самостійно знайти
рішення та зробити висновки.
5. Порядок роботи шкільної служби медіації
5.1 Діяльність служби медіації фіксується в журналі, який є внутрішнім
документом служби.
5.2 Координатори служби забезпечують моніторинг проведених програм, проведення супервізій з медіаторами на відповідність їх діяльності принципам відновної медіації.
5.3 Медіація (та інші відновлювальні практики) не є психологічною процедурою, і тому не вимагає обов'язкової згоди з боку батьків. Однак координатори при необхідності можуть інформувати і залучати батьків у процес врегулювання конфліктної ситуації.
6. Організація діяльності шкільної служби медіації
6.1 Службі шкільної медіації за погодженням з адміністрацією закладуосвіти надається приміщення для зборів і проведення програм з примирення, а також можливість використовувати інші ресурси закладу освіти, такі якобладнання, оргтехніка, канцелярське приладдя, засоби інформації тощо.
6.2 Суб'єкти освітнього процесу освітнього закладу (вчителі, здобувачі освіти ,батьки) надають службі медіації сприяння у поширенні інформації про діяльність служби.
6.3 Служба медіації має право користуватися послугами ЗДНВР, практичного психолога, соціального педагога та інших спеціалістів закладу освіти.
6.4. Перед ухваленням рішення про застосування адміністративних дій
стосовно учасників конфлікту передбачити залучення обох сторін до
врегулювання спорів за сприяння медіаторів. У разі, якщо сторони погодилися на примирливу зустріч, то адміністративні дії щодо даних учасників конфлікту призупиняються. Рішення про необхідність відновлення адміністративних дій приймається після отримання інформації про результати роботи служби медіації та досягнуті домовленості сторін.
6.5. Не рідше, ніж один раз на семестр проводити наради між адміністрацією та шкільною службою медіації щодо роботи служби та її взаємодії з учасниками освітнього процесу з метою надання можливості участі в примирних зустрічах більшому числу бажаючих.
6.6. Служба медіації може вносити на розгляд адміністрації ліцею пропозиції щодо зниження конфліктності в закладі освіти.
7. Прикінцеві положення
7.1. Справжнє положення вступає в силу з моменту затвердження.
7.2. Зміни в це Положення вносяться особами, відповідальними за організацію функціонування шкільної служби медіації за пропозицією
адміністрації закладу освіти, шкільної служби медіації або органів учнівського самоврядування.